آموزش تعمیر برد پکیج

0
آموزش تعمیر برد پکیجآموزش تضمینی تعمیر برد پکیج

 

اگر این مطلب را می خوانید حتما برای شما سوال است که این برنامه چیست؟ چه آموزش‌هایی دارد؟ و مبلغ آن چقدر است؟ در ادامه این مطلب پاسخ همه سوالات شما داده خواهد شد:  

اغلب شکست‌های کاری شما 

بخاطر نداشتن دانش است!

قبل هرچیز باید به شما بگویم که این یک راهنمای طولانی و بسیار کاربردی کسب درآمد است. حتما هر چند وقت یکبار خصوصا بعد از هر بروزرسانی ماهانه از بخش ترفند در نسخه جدید مجدداً بازبینی کنید. ما بطور مستمر محتوای این مقاله را ویرایش خواهیم کرد و آخرین اطلاعات بدست آمده در مورد تعمیر برد پکیج را اضافه خواهیم کرد.

شاید پاسخ به این سوال  برای شما کمی سخت باشد:  “تعمیرکار پکیج هستید  اما تعمیر برد پکیج بلد نیستید؟!” نگران نباشید به کمک این نرم‌افزار تعمیر برد، آسان‌تر از چیزی است  که فکرش را می‌کنید. 

البته درک می کنم که شما کمی از تعمیر برد بترسید، من خودم هم در ابتدای کار کمی نگران بودم.

همه فن حریم بودن به خصوص در کارهای فنی کاری بسیار دشوار است، آنان که علاقمند به یادگیری کارهای مختلف هستند به هر کاری رجوع کرده تا بخشی از آن را فرا بگیرند. در کنار یادگیری اصولی انجام کارها برخی خلاقیت نشان داده و با انجام کارهای ساده و البته استفاده از ابزاری ساده تر می توانند به مقصود خود برسد. این مدل کارها که در اصطلاح ترفند خوانده می شود می تواند به همه افراد کمک کند تا در مواقع خاص با سرعت بیشتری و اشتباه کمتر پیچیده ترین کارها را انجام دهند.

به غیر از بخش ترفند(۳) همه بخش‌های این برنامه رایگان در اختیار شماست و با پذیرش قرارداد محرمانگی و حریم خصوصی و خرید نسخه کامل این برنامه، بخش ترفند(۳) شامل ۱۹ قسمت برای شما باز می شود که در قسمت (۱۲) نمونه عیوب شایع و راهکارهای تجربی برای رفع مشکلات زیر ارائه می گردد،

این قسمت یعنی عیوب شایع، فوت کوزه‌گری در تعمیر برد است که

تعمیرکاران تازه‌کار آنرا نمی دانند و

ندانستن آن باعث ضرر دادن است.

و تعمیرکاران ماهر و باتجربه هم که این ترفندها را می دانند هرگز برگ برنده و سِرّ کار خود را نزد حتی عزیزترین دوستان خود نیز افشا نمی‌کنند. 

وقتی به یک برد خراب بر‌می‌خورید برای تعمیر ۳ راه دارید:

۱. یا باید بدانید کدام قطعه در میان صدها یا هزاران قطعه موجود، خراب است و آنرا تعویض کنید،

۲. یا باید یک یک قطعاتی که شک دارید را در بیاورید، تست کنید و اگر خراب بود، تعویض کنید،

۳. یا اینکه از دم همه را عوض کنید. اگر روش اول را می پسندید با خرید نسخه کامل این برنامه راه صدساله را یک‌شبه طی خواهید نمود. مواردی که در زیر عنوان می کنیم معایبی است که در بردهای مختلف قطعاً با آن روبرو خواهید شد ما ماه‌ها و حتی سال‌ها روی این معایب کار کرده‌ایم قطعه الکترونیک درگیر را پیدا کرده‌ایم و جزئیات بهمراه عکس محل جایگیری آن روی برد را در بخش عیوب شایع۱۲ قسمت ترفند۳ قرار داده ایم‌.  

در واقع مبلغ پرداختی شما برای کسب اطلاعات مربوط به موارد زیر است: 

خاموش شدن تاچی و همچنین ارورE4 یا ۰۰ (۱۲-۱)

خاموش شدن فرولی و همچنین ارور f34 (۱۲-۲)

خاموش شدن نوا بنسره (۱۲-۳)

خاموش شدن بوش و همچنین ارور c6 (۱۲-۴)

خاموش و روشن شدن بایکان ، ویستا و ری و همچنین ارور e1 و e2 (۱۲-۵)

خاموش و روشن شدن ایمرگاز و همچنین ارور e1 و e4 (۱۲-۶)

خاموش و روشن شدن ایساتیس و همچنین ارور e2 و e6 (۱۲-۷)

خاموش شدن مرکوری، مارس و مگاترم (۱۲-۸)

قرمز شدن اپتیما و کالدا (۱۲-۹)

ارور j0 بنسرپرو (۱۲-۱۰)

خاموش شدن ایران رادیاتور و همچنین ارور ۴۰۶۰۸۰ و   ۴۰۳۰ و E99 E51  (۱۲-۱۱)

ارور e3 و e1 دیوترم، گلدیران و شوفاژ کار (۱۲-۱۲)

ارور e2 و e3 و همچنین از کار افتادن تاچ نمایشگر آماتیس (۱۲-۱۳)

خاموش و روشن شدن باکسی و گرمیران و ارور e3 (۱۲-۱۴)

خاموش و روشن شدن بایماک، فالکه و نوتا (۱۲-۱۵)

ارور ۴۰۶۰۸۰ و ۳۰۷ و ۳۰۲ آریستون (۱۲-۱۶)

خاموش شدن و f13 سونیه دوال (۱۲-۱۷)

خاموش و روشن شدن شاپه و حالت مخزنی (۱۲-۱۸)

ارور e26 و e11 لورچ قبل از جرقه زدن (۱۲-۱۹)

ارور b1 و AF ایرفل، یونیکال و زاس (۱۲-۲۰)

خاموش و روشن شدن دمراد در حالت شوفاژ (۱۲-۲۱)

ارور e26 لورچ بعد از جرقه زدن (۱۲-۲۲)

خاموش شدن و همچنین ارورe1 پرلا (۱۲-۲۳)

عدم کارکرد شاپه آنالوگ (۱۲-۲۴)

ارور e98 بایماک، وستن، فالکه و نوتا (۱۲-۲۵)

خاموش شدن و تیک تیک کردن تاچی تیپ B و ارور e2 و e4 (۱۲-۲۶)

سوختن مکرر فیوز بوش (۱۲-۲۷)

خاموش و روشن شدن نایک استار ایمرگاز (۱۲-۲۸)

خاموش و روشن شدن بردهای هانیول (۱۲-۲۹)

ارور as ایرفل و یونیکال  (۱۲-۳۰)

ارور E51 ، E99 ، E91 بردهای جدید ایران (۱۲-۳۱)

قرمز شدن بردهای قدیمی بوتان  (۱۲-۳۲)

ارور E2,E6 و E7 مکس الیت (۱۲-۳۳)

تکمیل برد پرلا بوتان (۱۲-۳۴)

دمراد جدید و نمایشگر (۱۲-۳۵)

بردهای هانیول (۱۲-۳۶)

برد ویسمن (۱۲-۳۷) 

فیوز سوزاندن برد ایمر گاز جدید (۱۲-۳۸) 

ارور chr فوندیتال، لایوراپلاس و وستن دی(۱۲-۳۹) 

ارور شعله کاریز ایساتیس(۱۲-۴۰)

خاموش شدن و ارور ۲۷ وایلانت(۱۲-۴۱)

ارور dh و fy مارس و مرکوری (۱۲-۴۲)

ارور E5 دیوترم (۱۲-۴۳)

 

همچنین۶۰مورد نقشه سیم‌بندی بردهای مختلف (۱۱) شناسایی قطعات برد پکیج (۲) راه های شناسایی و خرید قطعه (۳) تجهیزات و لوازم مورد نیاز آشنایی با پروگرامر آشنایی با بهترین روش تست قطعات در بخش ترفند این برنامه به شما تجربه خود را در مورد اینکه از کدام فروشگاه های اینترنتی قطعه و لوازم بخریم و چطور مشکل برد را حل کنیم، ارائه می نمائیم. ابتدا قسمت های رایگان (تجهیزات و قطعات) برنامه را بدقت مطالعه کنید اگر این بخش های ساده بصورت کامل یاد گرفتید، استعداد یادگیری روش کار را دارید اما اگر موفق به یادگیری بخش های رایگان نشدید ممکن است برای شما کمی سخت باشد.  حتی اگر یک خانم باشید مانند آقایان با خواندن بخش های این برنامه و داشتن استعداد موفق خواهید شد. یک برد الکترونیک اوراقی یک هویه و قلع‌کش و این برنامه آموزشی‌  کمک خواهد کرد با مهارت تعمیر برد الکترونیک بیشتر و قوی‌تر آشنا شوید. مطالب این برنامه را بدقت مطالعه کنید، یک برد معیوب پیدا کنید، یک هویه و قلع‌کش بردارید و با کمی جرات و همت و البته صبر و بردباری به یک تعمیرکار الکترونیک قوی تبدیل شوید. سخت ترین قسمت کار در تعمیر برد الکترونیک پکیج شوفاژ دیواری تشخیص قطعه معیوب از بین تعداد زیادی قطعه در روی برد است و افراد ناآگاه یا کم تجربه با دستکاری جای اشتباه در یک برد علاوه بر اینکه مشکل برد را برطرف نمی کنند بلکه یک مشکل دیگر هم به آن اضافه می کنند، گاهی با ضرر و زیان مادی و معنوی مانند شکایت مشتری و بدنام شدن هم روبرو می شوند. افراد آگاه و باتجربه نیز به ندرت رمز کار خود و تجربیات گرانبهای خود را که بخاطر بدست آوردن آن رنج بسیار کشیده و هزینه کرده اند  را در اختیار دیگران قرار می دهند، حتی در مواردی با اعتراض و مخالفت همکارانی که کسب درآمد قابل توجه از تعمیر برد داشتند جهت جلوگیری از افشای فوت و فن این کار و به اصطلاح زیاد شدن دست در کار، مواجه شدیم، در بخش ۱۲ از قسمت ۳ این برنامه مستقیم می رویم سر قطعه معیوب و تجربه‌ای که در اثر زحمات زیاد و با هزینه زیاد، گاهی با دادن ضررهای زیاد بدست آورده ایم را با بیش از ۸۰ بار ویرایش در مقابل مبلغی اندک در اختیار شما می گذاریم تا شما هم از دانش و تجربه‌ای به اندازه یک تعمیرکار ماهر برخوردار شوید و هم مجبور نباشید به روش و خطا روی یک برد کار کنید و در اثر یک خطای سهوی کوچک متحمل ضرر نشوید. درضمن هزینه پرداختی مستقیم به حساب سازنده این برنامه نمی رود و شما با بانک و کافه بازار در ارتباط هستید و ما نقشی در پرداخت نداریم و مبلغ پرداختی شما پس از مدت زمان مشخص با کسر بخش قابل توجهی به عنوان هزینه های نشر و مالیات توسط کافه بازار با انتقال به توسعه دهنده صرف تامین هزینه طراحی و ارتقاء همین برنامه می شود‌.  درکل اگر کارکردن با هویه و قلع کش را تا حدودی بلد باشید و سواد خواندن و نوشتن هم داشته باشید با مطالعه نسخه کامل این برنامه اطلاعات و تجربیاتی را بدست می آورید که علاوه بر پکیج بردهای ماشین لباسشویی، یخچال، کولر گازی و اتوماتیک پمپ و … را نیز می توانید تعمیر کنید.

در این برنامه در سه بخش مجزا : ۱. آشنایی با قطعات  ۲. آشنایی با تجهیزات  ۳. آشنایی با روش کار اطلاعاتی به شما می دهیم که در زیر توصیف می گردد:  در بخش قطعات شما با قطعات الکترونیک برد پکیج، شناسایی و نام گذاری آنها آشنا می شود با مطالعه این بخش دیگر زمانی که به برد الکترونیک پکیج نگاه می کنید اکثر قطعات برای شما شناخته شده است و براحتی می توانید بیشتر قطعات را از یکدیگر تشخیص و تمایز دهید و حتی از نظر ظاهری صحت یا نقص آن را بررسی کنید.  این قطعات شامل: خازن، مقاومت، رله، دیود، ترانزیستور، آی سی، فیوز، پتانسیومتر، سلف، کریستال، چوک، ترانس، تریاک، ماسفت، اپتوکوپلر، تریستور، دیاک و وریستور می باشد.

در بخش دوم شما با تجهیزات مورد نیاز تعمیر برد پکیج آشنا می شوید البته شما برای ابتدای کار مجبور به تهیه همه این تجهیزات نمی باشید و شاید بتوان گفت اجباری ترین تجهیزات لازم هویه و قلع کش می باشد اما در دراز مدت با پیشرفت مهارت تان متوجه نیاز به تجهیزات دیگر خواهید شد این تجهیزات عبارتند از: مولتی متر، هویه،  قلع کش، سیم لحیم، روغن لحیم، پایه هویه، اسپری، تستر،لوپ لامپ، پنس، نوک هویه، قلمو، برس، اسفنج، جعبه قطعات، فن و عینک محافظ، هیتر، اسیلوسکوپ و ماژول تست، کف چین، چسب تفنگی، المنت و پد سیلیکون که البته باز هم تکرار می کنم فعلا مجبور به خرید همه این تجهیزات نمی باشید و فقط تهیه لوازم اصلی مانند هویه ، قلع‌کش ، سیم لحیم و مولتی متر کارتان را راه می اندازد تا ماهر شوید پیشنهاد می کنم به مرور زمان  هرچقدر از تعمیر برد درآمد داشتید با بخشی از آن اقدام به خرید سایر تجهیزاتی نمائید که احساس نیاز به آنها دارید.

 

 در بخش سوم نیز موارد زیر به شما عزیزان ارائه می گردد : ۱.لیست دپوی قطعات مورد نیاز و ترفند لحیم کاری و قلع کشی ۲.شناسایی و تشخیص قطعات بوسیله پارت نامبر و دیتاشیت آنها ۳.سایت ها و فروشگاه های عرضه کننده قطعات و تجهیزات ۴.دستور العمل ها و الزامات ایمنی کار با وسایل تعمیر الکترونیک ۵.رعایت حق نشر، کپی رایت و محرمانگی ۶.مفاهیم الکترونیک و جزوه الکترونیک پایه ۷.تست برد الکترونیک پکیج  ۸.نماد های الکترونیک  ۹.کار با مولتی‌متر ۱۰.بررسی سخت افزار ۱۱.نمودار سیم‌کشی ۱۲.نمونه عیوب شایع  ۱۳.تیزر تبلیغاتی برنامه ۱۴.آشنایی با پروگرامر ۱۵.برد اتوماتیک پمپ ۱۶.تست قطعات الکترونیک در مورد مبلغ هم باید گفت هزینه آموزش مباحث الکترونیک برای مباحث اولیه و ساده‌تر در یک آموزشگاه بین ۳ تا ۷ میلیون تومان است، که البته پس از گذراندن آن دوره فقط اطلاعات موجود در بخش های رایگان این برنامه را بدست خواهید آورد و فوت و فن کار را باید با صرف وقت و هزینه خودتان بصورت تجربی بدست آورید، اما با این برنامه اطلاعات بسیار با ارزشی از فوت و فن خاص تعمیر برد پکیج به مراتب ارزان‌تر از این مبالغ تقدیم شما می گردد برای اطلاع بیشتر از سیاست قیمت گذاری بخش قیمت‌برنامه(۸) را مطالعه نمایید. امیدواریم مفید فایده قرار گیرد .   مستندات:

 تعمیر برد پکیج آسان‌تر از چیزی است که فکرش را می کنید.  یکی از سوالاتی که اکثر شما عزیزان در بخش پشتیبانی ارسال نموده اید اینست که: آیا با خرید نسخه کامل این برنامه من می توانم بصورت تخصصی تعمیرات برد الکترونیک پکیج انجام دهم؟ پاسخ من بشما اینست که: در این برنامه اطلاعات پایه مورد نیاز یک تعمیرکار الکترونیک ارائه شده که دانستن آنها الزامی می باشد به عبارت دیگر هرکس تعمیر برد انجام می دهد این اطلاعات را دارد یعنی ممکن است یک شخص این اطلاعات را داشته باشد ولی برد الکترونیک پکیج تعمیر نکند اما ممکن نیست کسی که این اطلاعات اولیه را نداشته باشد و بتواند برد الکترونیک پکیج تعمیر نماید پس داشتن این دانش شرط لازم هست اما کافی نیست و شما باید به مرور زمان با کسب تجربه و ارتقاء اطلاعات خود مهارت لازم را بدست آورده کسب درآمد کنید.  تعمیر برد؛  اول، دانش و مهارت می خواهد که اگر استعداد داشته باشید به کمک این نرم‌افزار بدست خواهید آورد (البته اصطلاحا لقمه جویده شده نیست اما لقمه آماده است و دیگر جویدنش با شخص مخاطب است) دوم، تجهیزات لازم که باید تهیه کنید و هزینه زیادی هم ندارد. و سوم، دپوی قطعات می خواهد که اگر ارجینال باکیفیت و مرغوب نباشد بجای تعمیر برد تخریب برد انجام می دهید پس انتظار معجزه از این برنامه نداشته باشید.   اکنون متوجه شدید که پرسش این سوال مانند اینست که یک دانش آموز ابتدایی از معلم خود بپرسد آیا من با خواندن کتاب فارسی و یادگرفتن الفبا می توانم یک پزشک متخصص شوم؟ حال پاسخ شما چیست؟

 

همچنین در بخش کد خطا لیست ارورهای پکیج های شوفاژ دیواری بصورت رایگان در اختیار شما اما جهت دسترسی به این قسمت باید در بخش کاربری بصورت رایگان ثبت نام کنید

 

اگر شما اصلا آشنایی با الکترونیک ندارید قبل از خرید بخش ترفند جزوه الکترونیک پایه و الکترونیک تخصصی و مدار چاپی و مونتاژ و دمونتاژ و کتاب همراه را مطالعه کنید

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =